Velkommen! Logg inn  eller  opprett en brukerkonto

Bane

Hull 9

Rosenlund

Par 5 – 512 m (HCP 9)

Spillstrategi: Langt par 5 med bred fairway. Tre rette slag kreves for å nå greenen, som er beskyttet av bunkere på venstre side.

Tips: Hold utslaget til venstre for bunkeren. Det er veldig vanskelig røff bak bunkeren, så vær sikker på å gå over dette hvis du velger den retningen.

På høyre side går det en vei der både biler og turgåere ferdes. Det er ditt ansvar som spiller å holde dem trygge – velg et sikkert slag og vis hensyn.

Historie: Rosenlund er som det meste av golfbanen, tidligere dyrket mark. Dette var et stort sammenhengende felt som i seg selv var verdifullt selv om de i tidligere tider ble drevet i mindre felt av åker og eng. Jorden var stort sett dyp og god som blir reflektert i navnet. Hvis roser kunne gro der, kunne alt gro. 

 

 

Sparebank 1
Sundvollen Hotell
G. Sætheren
Mesterhus
Palerud
Pergo
Fossen Utvikling
Skue Sparebank
Tronrud Eiendom
ECIT
Arktis Bentzen
RohneSelmer
Kleivstua
Norsk Gulvservice
All Golf Services
Reklameservice
Tømrermester G Sætheren
Skogr
Thon Hotels
Malerfirma Gammelseter & Rikardsen