KiH Winter Tour 2026 – vintergolf inspirerad av PGA-touren
Publisert: 11. mars 2026 av Anna Crawford
Gjennom vinteren har deltakerne i KiH Winter Tour fulgt PGA-tourens ikoniske baner uke for uke. Fra klippekysten ved Torrey Pines i California til ørkengolf i Scottsdale og videre til klassiske mesterskapsbaner som Pebble Beach, Riviera og Bay Hill i Florida. Hver runde byr på nye utfordringer, flotte golfopplevelser og gode prestasjoner. Vi gratulerer alle ukens vinnere og takker for engasjementet gjennom vinterens runder.
KiH Winter Tour 2026 uke 5
Runde 4 ble spilt på Torrey Pines South Course. – community of San Diago, California.
Torrey Pines golfbane er et 36-hulls kommunalt golfanlegg i La Jolla, et samfunn i San Diego, California. Banen ligger på kystklippene med utsikt over Stillehavet, like sør for Torrey Pines State Natural Reserve. Den ble åpnet i 1957 og ble bygget på stedet for Camp Callan, en amerikansk hærinstallasjon under andre verdenskrig. Torrey Pines har to 18-hulls baner, nord og sør, designet av William Francis Bell. Banen er oppkalt etter Torrey-furuen, et sjeldent tre som vokser i området.
Siden slutten av 1960-tallet har Torrey Pines vært vertskap for PGA Tour's Farmers Insurance Open, opprinnelig kjent som San Diego Open. Turneringen arrangeres årlig i januar eller februar, og bruker begge banene for de to første rundene og South Course for de to siste rundene.
Artig bane å spille. Mange herlig bunkere som fanger det meste for de ikke presise 😊 en vel utført runde 😊
Gratulerer til vinnerene i runde 4.
Bruttoklassen – Tom Andersen
Nettoklassen – Tom Andersen
CTP – Rudi Larsen.
KiH Winter Tour 2026 uke 6
Runde 5 følger vi fortsatt PGA Tour sin bane for denne uken, WM Phoenix Open – DPC Scottedale Arizona.
Hjemme for den mest besøkte turneringen i verden, fan-favoritten WM Phoenix Open, TPC Scottsdale er en mesterlig blanding av utfordring og spillbarhet – som overbeviser sportens toppspillere og rekreasjonsgolfere. TPC Scottsdale ligger i den robuste Sonoran-ørkenen og omgitt av de fantastiske McDowell-fjellene, og har to mesterskapsbaner som spillere kan glede seg over – den verdensberømte Stadium Course og den fantastiske Champions Course. Som Arizonas eneste PGA TOUR-eiendom, vil du oppleve standardene for kvalitet og service som normalt er reservert for TOUR-profesjonelle.
Hjemme til PGA TOURs fan-favoritt WM Phoenix Open, Stadium Course på TPC Scottsdale har vært vertskap for noen av moderne golfs største øyeblikk siden åpningen i 1986. Banen ble designet av Jay Morrish og Tom Weiskopf spesifikt for å fungere som scene for turneringen – det som nå har blitt den største golfbegivenheten for tilskuere i verden. Randy Heckenkemper-designet Champions Course konkurrerer med sin berømte søsterbane i både skjønnhet og spillbarhet, og tilbyr en ideell ørkengolfopplevelse. Oppsettet ble bygget på det tidligere stedet for TPC Scottsdale's Desert Course, og ble fullstendig fornyet i 2007 for å flyte sømløst i det naturlig ulendte terrenget, buktende mellom naturlige raviner og gjennom pittoreske foten.
West Coast Swing med "Greenest Show on Grass," fanfavoritten WM Phoenix Open. TPC Scottsdale er nok en gang vertskap for Full-Field Event, hvor verdens beste vil ta fatt på det utfordrende ørkenoppsettet og teste evnen sin i det ikoniske 16. hulls coliseum på Stadium Course.
Gratulerer til vinnerene i runde 5.
Bruttoklassen – Thomas Gustavsen
Nettoklassen – Thomas Gustavsen
CTP – AsleBerggaard.
KiH Winter Tour 2026 uke 7
Runde 6 ble spilt på Pebble Beach Golf Links – California.
Pebble Beach er ikke bare den offentlige banen nr. 1 i Amerika. Pebble Beach er nr. 1 Golf Resort i Amerika. Med tre av de 50 beste offentlige banene på den spektakulære kystlinjen som går rundt Monterey-halvøya i California, er golf på Pebble Beach Resorts en virkelig uforglemmelig opplevelse. Enten du går langs de naturskjønne sanddynene ved Spanish Bay, trer de høye furutrærne i Spyglass Hill eller utfordrer den klippefylte kysten ved Pebble Beach, er en golftur til Pebble Beach Resorts full av minneverdig spenning.
Artig bane å spille med masse utfordringer.
Gratulerer til vinnerene i runde 6.
Bruttoklassen – Asle Berggaard
Nettoklassen – Asle Berggaard
CTP – Rudi Larsen.
KiH Winter Tour 2026 Runde 8
Runde 8 – The Genesis Invitational – ble spilt på Riviera Country Club golf course.
Riviera Country Club ble grunnlagt i 1926 av medlemmene av Los Angeles Athletic Club. Deres visjon var å bygge den fremste golfbanen og utendørsanlegget i Sør-California. Den rolige flukten de så for seg ble en realitet i 1927 da golfbanen åpnet for kritikerroste. Hovedklubbhuset, bygget i en spansk vekkelsesstil, fulgte i 1928. Klubben ba den berømte gullalderarkitekten George C. Thomas til å designe en bane som ville utfordre verdens beste. Etter 18 måneder og 15 gjentakelser av designen hans åpnet mesterverket og kronen på verket for lek. Thomas sitt arbeid har motstått tidens tann. Riviera Country Club er konsekvent rangert som en topp 50 golfbane i verden og blant de 25 beste banene i USA. Tro mot grunnleggernes intensjoner, ønsker den verdens beste golfere velkommen hvert år til PGA Tours Genesis Open og har gjennom historien vært arena for store begivenheter som U.S. Open, PGA Championship, U.S. Amateur, U.S. Senior Open og NCAA Championships. I 2028 vil det være vertskap for golfkonkurranser for menn og kvinner når de olympiske leker kommer til Los Angeles.
Gratulerer til vinnerene i runde 8.
Bruttoklassen – Thomas Gustavsen
Nettoklassen – Thomas Gustavsen
CTP – Asle Berggaard
KiH Winter Tour 2026 Runde 9
Runde 9 har vi forflyttet oss, på lik linje som PGA, til Florida hvor det skal spilles ulike runder. Første runde er Cognizant Classic Palm Beach Gardens CC.
COURSE: PGA National Resort (The Champion Course), par 71, 7167 yards. Det 10. hullet ble konvertert fra par 4 til par 5 for 2024, og det har blitt forlenget 20 yards for 2025 (måler nå 550 yards). Farledslinjer ble også utvidet i mai 2023 tilbake til gresslinjene fra 2012-13. Ett mål med fairway-gress ble lagt til mellom 2023-24. Vann er i spill på 15 av de 18 hullene, inkludert den ikoniske Bear Trap-strekningen (nr. 15-17), som inkluderer to farefulle par 3-er som ligger sammen med dogleg-høyre, par-4 16.
Nå er det bare vann, bunkere sammen med masse boligområder som er hindrene 😊
Gratulerer til vinnerene i runde 9.
Bruttoklassen – Asle Berggaard
Nettoklassen – Tom Andersen
CTP – Rudi Larsen.
KiH Winter Tour 2026 Runde 10

Denne uken beholder vi oss i varmen i Florida og spiller Arnold Palmer Invitational på Bay Hill i Orlando.
Arnold Palmer Invitational har blitt spilt årlig på Bay Hill Club & Lodge siden 1979. Banen ble bygget av Dick Wilson i 1961 og så videreutviklet av Arnold Palmer. Han kjøpte banen etter å ha leid den i 1970. I 1976 dannet han et designfirma med golfarkitekten Ed Seay, og sammen bygget de om banen slik at den kunne være til vertskap for et PGA-arrangement i 1979 – det som i dag er Arnold Palmer Invitational.
Banen har gått gjennom store forandringer fra det den var i 1961. I dag er mesterskapslengden en par 72 som måler litt over 6,8 km. Bay Hill er overraskende kupert for å være en bane i Florida og har en mengde synkehullsdammer som er innlemmet i designet på dramatiske og fascinerende måter. I dag er banen kjent for sin utfordrende samt tradisjonelle utforming, med høy og tykk rough, faste Bermuda greener og 84 bunkere.
Hull 18 er anerkjent som et av de mest utfordrende hullene i PGA-touren. Par 4-hullet har en lang og smal fairway med out of bounds langs venstresiden, samt en høy rough og vann som vokter høyresiden. Hullet ender med greenen som er en dog-leg mot høyre, med tre bunkere langs venstresiden, samt vannet tett på høyresiden. Her gjelder det å treffe helt perfekt, for dette hullet er så nådeløst som man får det.
Vi gratulerer vinnerne av runde 10!
Bruttoklassen – Asle Berggaard
Nettoklassen – Asle Berggaard
CTP – Rudi Larsen
Vil du følge utviklingen gjennom hele KiH Winter Tour?
Alle ukesresultater publiseres fortløpende, og du kan til enhver tid se sammenlagtresultater og tidligere runder her:
Vi oppdaterer siden hver uke etter at rundene er spilt, så følg gjerne med videre gjennom vintertouren. Happy Golfing ⛳